Zenski 'dvostruki' orgazam. Mit ili realnost?

Ovde mozete procitati danasnju temu o kojoj ce se raspravljati na hubu... Takodje mozete procitati i neke od prethodnih tema

Zenski 'dvostruki' orgazam. Mit ili realnost?

Postby Mosquito on 05.May.2007. Sat 11:17 am

Postoje razlichita mishljenja o zenskom orgazmu.
Neki kazu da postoje dva (Vaginalni i klitorisni), dok neki smatraju da je to teshka glupost. Chak se i sami nauchnici ne slazu u odgovorima na ovu temu.
Shta vi kazete?
Jeste li ikada doziveli oba ili vam ja ipak neka drugarica rekla a jeste i ako jeste, mozda vam je otkrila tajnu, KAKO :D
Laz obichno ubija prijateljstvo, a istina ljubav.
Mosquito
Administrator

Postby steva86 on 05.May.2007. Sat 4:25 pm

Moracu da pitam neku drugaricu, ne vredi da pricam napamet. E da, Calacab se razume u zenske orgzme, mozda nam, ipak, on moze dati odgovor na ovo neresivo pitanje! Cal, isprozivan si, daj neki odgovor :lol:
steva86
Novajlija

Postby Seka on 05.May.2007. Sat 6:00 pm

Osnovni mit o zenskom orgazmu temelji se na podeli na vaginalni i klitorisni orgazam, pri cemu se prvi znatno vise vrednuje. Ovom je shvatanju kumovao Frojd, tvrdnjom da je jedino vaginalni orgazam pravi orgazam, umanjujuci vaznost stimulacije klitorisa u njegovom postizanju. Zene koje su orgazme postizale masturbacijom u svojim je knjigama opisivao kao seksualno nezrele i nepotpune. Danas je poznato da zene koje nauce same postizati orgazam kasnije imaju manje takvih problema prilikom seksa s partnerom, neki seksolozi cak tvrde da je nadrazivanje klitorisa zapravo temelj svakog orgazma, odnosno da se i orgazam postignut penetracijom zapravo dogadja kao posledica indirektne stimulacije klitorisa.

Orgazam je orgazam, bilo da je uzrokovan penetracijom, oralnim/analnim seksom, dodirivanjem grudi, audio/vizualnom stimulacijom... razlicite ga zene dozivljavaju na razlicite nacine. Takodje, intenzitet orgazma zavisi od mnogo faktora i bitno se razlikuje u razlicitim situacijama. Poznato je i da postoje mnoge zene koje ga nikada u zivotu nisu dozivele ili ga dozivljavaju vrlo retko..
Da zapadno drustvo o zenskom orgazmu treba jos mnogo uciti govori i podatak da je najveci zabelezeni broj zenskih orgazama u jednom satu bio 134, dok je taj broj za muskarce "samo" 16 ...
Seka
Novajlija

Postby Seka on 05.May.2007. Sat 6:04 pm

... i jos nesto:
Od kada je A. Kinsey, svojim istrazivanjima, jos 1960-tih godina konacno dao seksualnom zivotu mesto koje treba da mu pripada, bilo je toliko mnogo diskusija oko orgazma zene da je napravljena atmosfera kao da svaka zena mora, po svaku cenu, da ga dozivi. Ako osecate da vas vas partner uporedjuje sa prethodnom ljubavnicom, ili sa idealom orgazma u glavi, onda seks prelazi iz zadovoljstva u takmicenje. Dalje, mnoge zene "lupaju" glavu oko dva tipa orgazma, klitorisnog i vaginalnog, da li ono sto one osete je "prava stvar". Postavlja se pitanje da li zaista postoje dva tipa zenskog orgazma. S. Freud (Frojd) je bio prvi koji je ovo sugerisao. On je smatrao da je klitorisni orgazam samo prethodnik dubljeg, vise zadovoljavajuceg orgazma koji se dozivi prilikom vaginalnog odnosa. Vaginalni orgazam bi bio pravi, zreli, a klitorisni, inferiorni, nezreli tip orgazma. Ovakav stav je kroz desetine godina doneo mnogo nezadovoljstva medju zenama koje nikada nisu dozivele orgazam u toku vaginalnog odnosa. One su se sebe smatrale zenama drugog reda. A. Kinsey je bio prvi koji je oslobodio zene ove Frojdovske more, sugerisuci da postoji samo jedan tip orgazma, koji je izazvan stimulacijom klitorisa, a ukljucuje kontrakcije vaginalnih i drugih misica i tkiva. Danas postoji zajednicki stav seksologa da je orgazam orgazam. Bez obzira kako se vrsi trljanje klitorisa jezikom, prstom, vibratorom ili seksualnim odnosom, orgazam kod zene je izazvan stimulacijom klitorisa, ali se uvek ispoljava kontrakcijom vaginalnih misica.
Dovoljna stimulacija klitorisa ili podrucja oko njega izaziva povecanje tenzije u telu, posebno u predelu karlice (neke zene takodje ovako reaguju na stimulaciju G-tacke). Orgazam je momenat kada se sva ova tenzija odjednom oslobadja u seriji nevoljnih i prijatnih misicnih kontrakcija. Zena oseca kontrakcije u njenoj vagini, uterusu (materici), rektumu, mada neke zene opisuju ovaj osecaj bez ikakvih kontrakcija. Zene veoma razlicito opisuju sam subjektivni dozivljaj orgazma. Dijapazon je veoma veliki: od poredjenja sa stucanjem, kijanjem, do poredjenja sa velikim talasima, uz reci kao sto su intenzitet, ekstaza, senzualnost. Svaki orgazam zavisi od svake pojedine zene u svakom posebnom momentu. Ista zena moze subjektivno da dozivi razlicite tipove orgazma. Npr. orgazam se moze doziveti razlicito kad se stimulacija vrsi prstom, penisom, ili vibratorom, kao i razlicito kad zena masturbira ili je u odnosu sa partnerom. Postoje mnogobrojne varijacije subjektivnog osecaja orgazma u zena, kao i varijacije u pratecim fenomenima. Ono sto je vazno je: sta je to sto uzbudjuje (ima efekat), sto je lepo i izaziva zadovoljstvo kod zene u datom momentu.
Seka
Novajlija

Postby Chupko on 05.May.2007. Sat 6:05 pm

wow koji elaborat .. cek da procitamo
Chupko
Administrator

Postby Chupko on 05.May.2007. Sat 6:10 pm

ovo je bilo ono ... iz glave ili.. neka prepiska?
Chupko
Administrator

Postby Seka on 05.May.2007. Sat 8:49 pm

Drugi post je prepiska, navela bih autora, ali ni na forumu odakle je preuzet nije napisan taj podatak.
Seka
Novajlija

Postby Mosquito on 05.May.2007. Sat 9:30 pm

OK.
Moja zena se nece sloziti sa tobom i to ce ti i reci chim uplati net Seko.
Sem toga, Zene koje nisu dozivljavale vaginalni orgazam su se smatrale zenama "drugog reda" a onda se pojavio doca i rekao im da zive u zabludi i one se vratile u zivot.
Naravno, ne kazem da se tako i zaista odigralo , ali znam par devojaka koje tvrde da postoje 2 orgazma (i moja sadashnja devojka je medju njima).
Ako ga neko ne dozivi ne znachi i da ga nema, a sa druge strane zato shto je Neka devojka rekla da postoji ne mora da znachi i da je zapravo tako.
Opet kazem ako ga nikada zena nije dozivela naravno da ce da kaze da NE postoji.
Ali shta ako se ta 2 brkaju kao shto je seka i navela gore pa pomisle da je to vaginalni a ono nije.
Kako ih razlikovati.
Trebalo bi da budesh dobar poznavalac svog tela (u tim sluchajevima) pa da znash da je to klitorisni.
Voleo bih da se javi i devojka koja je "Dozivela" oba orgazma pa da nam kaze razliku, ako je ima.
A isto tako jedva chekam da mi i devojka uplati net, poshto je burno reagovala na tvoje negiranje postojanja istog.
Zaplet se komplikuje...
Laz obichno ubija prijateljstvo, a istina ljubav.
Mosquito
Administrator

Postby bUbItA on 05.May.2007. Sat 10:11 pm

Oba posta su prepiska jer sam i ja citala o tome kada sam sa Mosquitom razjashnjavala kako se kaze ... ma nije ni bitno. Ni ja se ne slazem sa tobom Seko .
bUbItA
Novajlija

Postby SmallVille™ on 05.May.2007. Sat 10:15 pm

Ni ja se ne slazem sa tobom Seko ima Mosq pravo !!!!
Image
SmallVille™
Administrator

Postby bUbItA on 05.May.2007. Sat 10:21 pm

Dakle .. postoje oba orgazma i najlepshe je kada se dozive oba u isto vreme .. Jeste to veoma retko ali je definitivno za pamcenje :D
To zavisi koliko od devojke toliko i od njenog partnera. Niko ne moze da zna shta tacno prija ovoj drugoj polovini . Uvek treba negoveshtavati shta ti prija a shta ne ... ili ko moze nek kaze direktno,mada sam ja uvek za onu prvu varijantu. Isto toliko je jako bitno iskustvo u sexualnim vodama :D ,kao naravno i koliko si opushten. Neke devojke recimo mogu vaginalni orgazam da dozive ako malo poiju jer se tada vishe opuste,prepuste i manje razmisljaju o nekim glupostima tipa da li njenom partneru prija sex isto koliko i njoj itd...Orgazam se dozivljava samo ako si totalno prepushten , ne razmishljajuci shta i kako radish i da li si dobar u tome. Prepustish se svom partneru i uzivanju sa njim. Ne postoji frigidna zena !!! Ne postoji zena koja ne moze da dozivi jedan od ta dva, ili oba orgazma u isto vreme .
Toliko od mene :D
bUbItA
Novajlija

Postby bUbItA on 05.May.2007. Sat 10:24 pm

I da ... ne mozesh da dozivish klitorisni orgazam ako se sam klitoris ne nadrazuje prilikom odnosa. Znaci razlika je ocigledna :D Brze se dozivljava klitorisni jer je lakshe naci tacku zadovoljstva necemu shto vidish i lakshe osetish nego vaginalni
bUbItA
Novajlija

Postby Chupko on 05.May.2007. Sat 10:24 pm

Ako nesto i pisete na temu dana .. potrudite se da to kazete svojim recima jer ce vise vredeti .. mozete iskopirati 200 strana texta pa i ako ima smisla sa temom nije to to ako svojim recima ne kazete to sto mislite. .. naravno ne odnosi se ni na koga licno nego vazi za sve .. ako se neko ne slaze slobodno recite..
Chupko
Administrator

Postby Chupko on 05.May.2007. Sat 10:26 pm

Vidim da ce ovo biti tema nedelje a ne tema dana :lol: ajte vi jos malo .. :lol:
Chupko
Administrator

Postby bUbItA on 05.May.2007. Sat 10:27 pm

Ocesh da kazesh da sam plagijator :evil:
Moje iskustvo, moja prica. Ko zna bolje i ima jace iskustvo samo nek izvoli
bUbItA
Novajlija

Next

Return to Tema dana